esmaspäev, 20. jaanuar 2014

Paar joonistust ka

Kuskil teismeeas hakkasin ma rohkem kätt harjutama ja lemmikvahendiks oli siis harilik pliiats. Nüüd olen pliiatsi haaranud tegelikult vaid mõned korrad. Paar aastat tagasi oli vaja välja mõelda üks erilisem sünnipäevakingitus ja otsustasin proovida fotolt maha joonistada sünnipäevalist ennast. Varianti B mul polnud (vaene tudeng olin siis veel kah), seega nägin sellega ikka kena mitu õhtut vaeva. Mäletan veel, et pidin selleks aega näpistama magistritöö tegemise ja uneaja kõrvalt. Pildiraami ostsin veel kaks korda, sest esimese korraga panin veits mööda ja sai mingi jura ostetud. Valmis see igatahes lõpuks sai ja julgesin selle ikka kingituseks ka viia:

M. Pliiats 2012. A4


Ühele sõbrannale see irpsasti meeldis ja proovisin talle teha kingituseks pildi tema lapsest. Sellega ma isegi nägin vist rohkem vaeva, sest kuidagi ei tulnud välja alguses. Ja ega ma lõpptulemusega ka tegelikult 100% rahul pole, aga ei osanud enam kuidagi paremaks ka teha. Kuni tuligi juba aeg kingitus üle anda:

L. Pliiats 2013. A4

Ega kuidagi muudmoodi paremaks ei saagi, kui tuleb ikka tublisti harjutada. Olen mõelnud, et peaks mingi sketchbook'i ostma endale. Ükskord Frankfurdi lennujaamas kodulendu oodates märkasin üht noormeest, kes salamisi teisi inimesi omale märkmikusse joonistas. Ta tegi seda ikka väga märkamatult. Vaid korraks kulmu alt piilus inimest ja siis vaikselt sahistas pliiatsiga. Mulle nii meeldis teda jälgida. Endal oli kade meel ka natuke. Noh, et ise ei oska ja et mul märkmikku pole, niu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar