reede, 7. veebruar 2014

Katsetused vesipliiatsitegaVesipliiatsid on sellised toredad pliiatsid, mis veega lahustuvad. Ehk siis, joonistad pliiatsitega pildi ja seejärel märja pintsliga tõmbad kõik üle. Märja pinna peale saab pärast pliiatsiga veel täiendusi juurde teha. Kindlasti saab nendega veel igasugu muid trikke ka teha, aga ma pole lihtsalt jõudnud väga palju katsetada. Kindlasti tuleks kasutada paksemat paberit, akvarellipaberit näiteks. Kuigi ka see hakkas mul pärast pisut laperdama. 

Üks mu esimesi katsetusi oli orhideeõied, aga sellest mul hetkel pilti näidata pole, sest kinkisin pildi oma empsile emadepäevaks. Omatehtud kink on ikka teine asi, ma ütlen. Andjal hea tunne ja saaja ka õnnelik.

Praegu saan aga näidata kahte katsetust. Paar nädalat tagasi mõlkus mõttes mõnus lumine maastik:

Vesipliiatsid ja akrüül 2014. A4.
Sellele tegelikult lisasin valged lumetupsud akrüülvärviga. Lahjendasin seda veega üsna kõvasti (tavaliselt akrüüli maalides ma väga ei lahjenda), et jääks loomulikum mulje. Valge vesipliiats on küll ka karbis olemas, aga üsna nõrk tulemus jääb sellega ja kraabin lõpuks paberi auguliseks lihtsalt.

Väike step-by-step ka. Pilt joonistatud nagu tavaliste värvipliiatsitega:


Pilt pärast esimest veega ületõmbamist (üpris koledaks läks):


Ja pilt lõpuks, pärast täiendusi (natuke kobedam, kui enne):

Vesipliiatsid 2014. A4.

Georg käis ka mul "abis":


Tuterdas muudkui üle laua ja üle mu joonistuste, kuni leidis, et purgist käpaga vett juua on palju parem ja huvitavam, kui käia oma kausist joomas.

Eile üritasin vesipliiatsitehnikas omale siia blogisse ilusat päist teha, aga ei õnnestunud, kole tuli. Eks teine päev proovin jälle.

Täna-homme tahan ehituspoest vesiemulsiooni otsima minna, et sellega vanad maalid üle tõmmata, et siis uued peale teha. Kruntvärv pidi päris kallis olema ja üks naine harrastajatest soovitas vesiemulsiooni, pidi väga hästi töötama. Mõned esimesed maalikatsetused on ikka päris naljakad :D. Võib-olla pulli pärast panen siia ka pildid üles, enne kui nad igaveseks kaovad (kui dramaatiline, eksole). Ja ülehomme on harrastajate stuudio maaliring! :) Ei teagi veel, mida seekord teen :P. Raudselt alustan ikka midagi uut, selle asemele et pooleliolevaid lõpetada-parandada.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar