esmaspäev, 29. detsember 2014

Esimene ruumiline maal

Lähen siis veel ajas tagasi ja näitan viimast maalingut, mis sai Tartu Harrastuskunstnike Stuudios tehtud. Siis on veel vaid mõned koolijutud jäänud. Enne uut aastat peab ikka kõik selle aasta asjad ära näitama ju.

Niisiis, detsembri keskel tegime stuudioga selle aasta viimase kokkusaamise. Aimel oli selleks korraks midagi uut plaanis, nimelt ruumiline maal, mille tegemiseks kasutasime pelleteid. Need on need puidujullad, mida vist muidu kütmiseks kasutatakse.

Kuna ma polnud varem midagi sellist teinud, siis otsustasin minna abstrakset teed, äkki on lihtsam. Ideena oli peas vaid jääpurikate motiiv. Maalisin põhja valmis,


siis liimisin Moment liimiga pelletid külge,


siis värvisin pelletid üle ja üritasin ka mingit varju lisada, mis aga ei tulnud kuigi kena, a mis sest ikka siis,


ja lõpetuseks, kuna asi tundus kuidagi pläss, siis Aime lisas spreivärvidega paar finishing touch'i ja oligi pilt kohe tunduvalt parem.

Jääpurikad. Akrüül ja pelletid papil 48,5 x 34. 2014.
Noh, ruumilise maali mõistes on see muidugi level 1 alles, aga vahelduseks oli päris tore midagi uut katsetada. Nendega annab tegelikult päris kõvasti ehitada, kahjuks ühtki näidet ma netist ei leidnud praegu. Kunagi prooviks kindlasti level 2-ni ka jõuda.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar