kolmapäev, 28. jaanuar 2015

Esimene semester on läbi

Esimene semester on läbi! Kõikidest lõputöödest kahjuks pole pilti näidata, sest unustasin, ja osadest on paraku jälle telefoniga tehtud jubeda kvaliteediga pildid. Mis teha.

Niisiis, esimesena oli joonistamise hindamine.


Ülemised kolm, mida on väääga kehvasti näha, ma tean, on söe- ja kriidijoonistused, siis neli morti ja alumised kaks kuuluvad perspektiiviõpetuse alla. Üks mort oli iseseisev töö, mida ma käisin viimasel nädalal koolis tegemas neli päeva järjest.


Seejärel tuli üldkompa hindamine. Seal oli meil phmt kolm ülesannet: valge valgel, must mustal ja muster oma initsiaalidest (ma kasutasin morset) ning see tuli siis kokku panna üheks suureks kompsitsiooniks. Hindamine oli selline... ütleme, et emotsionaalne minu jaoks, sest ma natuke hakkasin küsima ja ütlema, aga ma lõpuks kaotasin selle vaidluse. Hinde sain ikkagi väga hea, aga tundsin lihtsalt ebaõiglust enda suhtes. Suurest vihast tõmbasin pärast hindamist kompa alla ja alles hiljem meenus, et oleks võinud pilti teha. Mul oli muidu nii hea sein koolis valitud ja valgustatud ja kõik. Aga ma panin ta siin kodus uuesti kokku, et saaks blogi jaoks ühe pildikese ikka teha.


Nonii, siis tuli foto hindamine, kus ma samuti viisakalt küsisin ja palusin võrrelda ühe teise tööga, et kuidas ikka nii saab. Detailidesse laskumata - selle vaidluse võitsin. Aga ma toon näiteks veel, kui subjektiivsed ja ebaõiglased need hindamised võivad olla. Ühe teise poisi foto hindamisel pakkus komisjon ette, et kui ta kaks fotot teeb uuesti ja õigesti ning saadab õpetajale meilile, siis pannakse talle praegu parem hinne. Me siis kõrvalt küsisime, et kas teised võivad siis ka sedasi oma hinnet parandada. Vastus oli nii iseenesestmõistetava tooniga "EI". Paraku meie küsimise ja sekkumise tõttu see poiss ei saanud siiski võimalust pilte uuesti teha ja sai kehvema hinde. Aga ma lihtsalt ei kannata sellist vahe tegemist, ei suuda vait olla. Minu fotode väljapanek nägi aga umbes selline välja. Kvaliteet on muidugi nii halb jälle, et ma ei jõua enam vabandada selle eest. Tegelikult olid värvid palju erksamad ja ei olnud kõik must-valged, nagu praegu paistab.


Viimasel hindamise päeval oli meil kolme aine hindamised: maalimine, mosaiik ja... jaaa.. no ei tule meelde.. kohe ütlen... aa! - projekt ja esitlusgraafika.

Maalimise väljapanekust mul pilti pole, aga natuke irooniline on see, et selle aine sain oma ainsa kõige kehvema hinde - C. Ma juba ennustasin seda ette, kuna ma tundsin ka semestri lõpus, et ma ei valda akvarelli ikka üldse ja seetõttu mulle see nii väga enam ei meeldinud ka. Seega ma pole hindes pettunud tegelikult. Loodan, et akrüülidega läheb paremini.

Projektist mul ka pilte pole. Seal joonestasime korteriplaani ja toa ruumilise vaateid jne. Lisaks pidi ka natuke seinu kujundama. No see läks hinde poolest hästi vähemalt. Mosaiigi sain samuti A. Valmistöö sai siis selline:


Kõige viimasena oli kunstiajalooeksam. Oi, kuidas ma nägin vaeva enda sundimisega, et selleks korralikult õppida. See meenutas nii väga ülikooli sessiaegu, mida ma kohe üldse ei igatse. Aga lõpp hea, kõik hea - A tuli ära. Kokkuvõtteks siis A-d ja B-d ning üks C, võib täitsa edukaks semestriks lugeda. Eks said ka mõningad muud asjad selgeks, mis seal koolis hinnatakse ja vaadatakse. Üldiselt võib öelda, et alati ei ole mõtet hinde pärast nii palju vaeva näha, sest A-d tõenäoliselt nagunii ei saa :).

Ma ei tea, kuidas teil on, aga ma igatsen ja ootan juba kevadet ning päikest...

Miku toodud tulbid :).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar