teisipäev, 23. juuni 2015

Koolivärk I

Mis mul siin jaanilaupäeva hommikul muud teha, kui ikka veel ühes tükis olla (täna on ametlik tähtaeg), mitte magada (see on suht võimatu juba) ja blogi jaoks pilte töödelda. Linnast ära kusagile mõnusasse paika jaanipäeva veetma on paraku välistatud, seega tuleb lõket korteris teha. Tegelikult, kui õhtul jaksu on, siis ehk kiikame korra Tartu linna jaanitulele Raadil.

Aga niisiis, panin valmis hunniku pilte kevadsemestril tehtud kooliasjadest. Osad pildid on natuke kehvad, aga elame üle. Alustame näiteks värvusõpetusest. Tuli teha värviring kolme põhivärviga, seejärel valida värviringist kaks vastandvärvipaari ja nendevaheline gradatsioon. Siis tuli välja mõelda üks motiiv, mida erinevate meeleolude näitamiseks erinevalt värvida tuli, kusjuures kasutada võis vaid neid kaht värvirida, millele võis lisaks segada musta-valget. Ma kirjutaks siia etteantud meeleolud ka, aga olen selle märkme juba telefonist ära kustutanud. A kuidas ma sain seda üht motiivi mitu korda paberile? Abiks olid jällegi arvutigraafikas õpitud Illustratori oskused. Võtsin netist ühe Nofretete pildi ja kandsin jooned illukasse üle (hea, et pen tool'i ikka käppa sain) ning seejärel printisin neid akrüülipaberile neli tükki välja oligi olemas, lihtne!

Asjalik/stabiilne ja müstiline.
Võluvalt maitselage ja kurb.
Päris toredad tulemused said, mo meelest. Nende värvimine oli aga üpris aeganõudev, sest väga palju pidi tillukese pintsliga tegema. Raamide jaoks lõikasin pappkarbist ribad ja värvisin need kuldseks. Hindeks A :).

Päris tore aine oli ka skulptuur II, mis oli rohkem selline installatsioonikursus tegelikult. Seal oli kokku neli ülesannet. Esimene oli soojenduseks selline mõtlemis- ja loogikaharjutus: teha A4 paberist maja fassaad, mis seisaks pikkupidi ise püsti. Ei tohtinud tükke välja lõigata ega liimida ega murda, võis vaid sisselõikeid teha ja painutada. Esimene katse mul ei õnnestunud, teisega oli juba okei. Pilti kahjuks pole sellest. 

Siis oli ülesanne teemal "Ruum ruumis", mille juurde pidi ka oma väikse mõtiskluse kirjutama, mis on ruum minu jaoks. Oma kirjutises jõudsin ma välja lõpmatuseni ja sellega haakus ilusti ka valminud töö (tehtud netist leitud õpetuse järgi):


Veel pidime kirjandusfestivali Prima Vista raames välja mõtlema mingi linnaruumi installatsiooni. Seda tegime kõik koos ühtse tiimina. Ajurünnaku tulemusena joonistasime Tartu kesklinnas üheksasse kohta värvilised sõõrid, juures #metsiksona (metsik sõna oli Prima Vista slogan) ja sõõri sees hea raamat. Asja mõte oli phmt lihtsalt vaadata, mis juhtuma hakkab. Ise me pildistasime ja häštäägisime oma pildid Facebookis ja Instagramis üles ja lootsime, et tuleb pilte ka linnainimestelt, aga seda ei juhtunud. Mis oli aga eksperimendi huvitav tulemus: kui me ise ennustasime ja arvasime, et raamatuid pigem ei võeta ära, siis läks hoopis vastupidi. Raamatud kadusid ringi seest suht kiiresti. Osadele kohtadele sai uued raamatud asemele pandud, aga ka need kadusid kohe. Ju poleks pidanud häid raamatuid panema :D.


Kõige naljakam ülesanne oli aga chindogu meisterdamine. Chindogu on selline mõttetu, naljakas leiutis, mida tegelikult kasutada pole võimalik, kuid see siiski lähtub reaalsest probleemist. Näiteks üks eelmise aasta töö oli lõuga toetav kaelaside bussisõidu ajaks, et magades suu lahti ei vajuks. Või siis kursaõe leiutis habemekott - kui mees kallistab, siis habe ei torgi, kraabi ega kõdita. Mina hakkasin muidugi kohe mõtlema, mis jaburaid probleeme mul raseduse ajal ette tulnud on ja leiutasin siis sellise nabaplaastri:

No täiesti idiootne asi ju, aga see see point oligi. Tegelikult mul sel ajal ei olnud veel naba väljas, selle pidin võltsima.

See aine meeldis mulle väga, eriti selle poolest, et me sageli istusime suure laua ümber ringis ja arutasime asjade üle, avaldasime arvamust üksteise tööde kohta, mis mõtteid tekitas jne. Selline mõnus aine huvitavate ülesannetega.

Praegu aga viimaseks vormiõpetus. Esimest ülesannet ruumilist traadist portreed ma olen juba näitanud, aga teine ülesanne oli paberist ja teibist figuur. Inspiratsiooniks olid Niki de Saint Phalle'i nanad, millele püüdsin lisada mingit oma kiiksu. Minu Baywatchi tšiki sees on tegelikult foolium, sest leidsin, et seda on lihtsam vormida ja paigal hoida, kui ajalehte. Teip läks hiljem üle kere nagunii ja lõppeks värvisin valgeks. Kuubikust aluse tegemisel kasutasin kollaažikursusel saadud teadmisi, tehtud on see penoplastist, ajalehtedest, PVA-liimist, peenpahtlist ja punasest akrüülvärvist.

Tegelikult olid mul joonistamise pildid ka ette valmistatud, aga jätan need siiski järgmiseks korraks. Ma olen juba liiga kaua siin arvuti taga istunud, lõuna käes, aga pole veel hommikustki õieti söönud :).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar