kolmapäev, 1. juuli 2015

Koolivärk II

Nädal aega hiljem tuleb ka koolivärk II ära, sest ma olen ikka veel 2in1. I don't even...Joonistamise tunni pildid jäid näitamata. Kokku tegime seitse tööd, millest neli olid pikaajalised ja kolm ühe tunni tööd. Lisaks oli veel kodune töö 30 visandit käe- ja jalalabast. Joonistuste pilte tuleks ikka korraliku fotokaga teha, telefoniga tulevad ikka kehvakesed, aga vähemalt pole need tehtud mu vana saaniga.

Eks kõige raskemad olid ikka need pikaajalised tööd: tahkpea, Julius, käsi (need olid kipsist) ja portree.

Portree on kõigist töödest muidugi kõige hullem jälle. Peab rohkem harjutama, mis muud. A ühe-tunni söeportreed on jällegi täitsa okeid.Käte visandid valmisid suht viimasel minutil. Üldiselt pidi visandid ikka elust joonistama, aga oli lubatud ka natuke raamatu abil teha. Pean tunnistama, et kuna mul hakkas aeg otsa saama, siis minu jaoks oli lihtsam teha raamatu abiga ja seetõttu on mul kaalukausid vastupidi - enamjaolt raamatust ja natuke elust.


Tegelikult ma täna joonistasin kodus üle pika aja. Muidu ma siin iga päev tikin ja vaatan Fringe'i, a täna hoopis kuulasin muusikat, üürgasin kaasa laulda ja joonistasin. Hea vaheldus. Kuna ma peast joonistada ei oska ja mul on kogunenud päris mitu how-to-draw raamatut, mida ma olen siiani enamasti lihtsalt lapanud, siis valisin raamatust "The Art of Drawing Animals" ühe armsa kutsa.


6 kommentaari:

 1. Sa oled nii andekas! Ja see koer lõpus - fantastiline. Mina ei oska kahjuks midagi realistlikku joonistada :( Peas on alati nii ilus nägemus aga paberile tuleb plötserdus :'(

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh :). Eks need vabatahtlikud tööd tulevadki sageli paremad, kui koolitööd. Vähemalt mulle endale tundub nii. A see tunne on mulle ka väga tuttav, et ettekujutuses on kõik nii ilus, aga tulemus ise... ööh.

   Kustuta
 2. Nii äge koer! :) Ma proovisin ükskord koera joonistada ja jäigi katki .. isegi mitte multifilmi kutsu moodi ei paistnud tulemus. Peaks ka neid "How to" raamatuid proovima.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Neid how-to-draw õpetusi leiab netist ka päris palju :). Ja ega joonistamise puhul teisiti paremaks ei saa, kui ikka pidevalt käsi töös hoida. Hea, et ma ise oma õpetussõnu järgin muidugi :D.

   Kustuta
 3. Viimane koer on eriti super :) Ma vaatan ja imetlen ikka, aga oleks endal ka aega pliiatsid või pintslid kätte võtta, oleks super. Kas need portreed joonistasid natüürist eks? Imetlen, et kuidas ühe tunniga nii imelise portree valmis saab. Mäletan kui ise TLÜ-s katsetel käisin ja seal pidin natüürist joonistama, no kogu kuus tundi läks ikka ära :) Aga edu!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Ikka päris modellid olid meil jah. Söetööde puhul ei antud meile muud valikut, kui et pidi ühe tunniga valmis saama ja tegelikult söega ei ole see kuigi raske ka. Ühe tunni all pean ma siis silmas üht koolitundi ehk poolteist tundi. Pliiatsitööde puhul läheb muidugi palju-palju rohkem aega.

   Kustuta