kolmapäev, 3. veebruar 2016

Tee ise mänguasjakast

Ma ei ole siiski oma väikest blogi täielikult maha jätnud ja üle pika aja saan postitada midagi asjalikumat. Nimelt oli mul mahti meisterdada ise üks mänguasjakast. Ma kahjuks ei mäleta enam, kust ma algselt selle idee leidsin, aga noh, see pole ka mingi selline asi, mille peale oleks raske tulla.

Mida vaja läheb?
 • pappkast
 • kangas
 • PVA liim
 • õmblusmasinat (saab ka ilma)
 • pintsel, käärid, pikk joonlaud jms töövahendid
Meil oli seisma jäänud kohvimasina kast, mis on täpselt paraja suurusega. Kanga valisin sellise tugevama ja mitte läbi kumava, muidu jääb kasti peal olevad pildid ja kirjad paistma. Algul mõtlesin teha ilma kaaneta kasti, aga sellel oli täitsa okei kaas olemas, lõikasin ära vaid külgmised papitükid.


Kuna kasti põhi oli selline volditud ja kergesti sissevajuv siis kõigepealt kleepisin väljapoole põhja peale kaks kihti ajalehepaberit ja lasin kuivada. PVA on ses suhtes väga hea liim, et see nagu kivistub ära ja teeb kasti tugevaks. Seejärel mõõtsin ja lõikasin kangast välja põhja tüki, igasse äärde 4 cm ülekeeramise varu ja liimisin peale. Liim on mõistlik panna karbile ja siis kangas peale siluda.


Kaanega tekkis mul selline mõte, et see võiks ka kinni käia. Otsustasin kangast õmmelda kaks laia paela, mis üle ääre trukkidega kinni käivad (pildid seletavad ilmselt paremini). Koos kaanetükiga lõikasin kangast kohe välja ka külgede tüki. Tuleb hästi läbi mõelda, kuhu on vaja jätta ülekeeramise varu. Ma isegi kritseldasin väikese kujutise silme ette, et kangast väljamõõtmine valesti ei läheks. Ja ei läinudki. Ei olnud Murphy päev.


Enne kaanetüki liimimist õmblesin valmis paelad ja need omakorda kaanetüki külge, seejärel nõela-niidiga trukid paelte otstesse. Alles siis liimisin kanga kaanele.Külgede tüki puhul õmblesin alumisele äärele lihtsa palistuse, aga kui on selline hea kangas, mis ei hargne, siis tegelikult pole vahet. Ma lihtsalt kujutasin ette, et nii on äkki ilusam. Ülemisele äärele jätsin jälle üle serva keeramise varu. Ja ega rohkem polnudki vaja teha, kui viimane tükk külge liimida ning lasta ilusti ära kuivada. Valetan juba! Viimane samm oli hoopis trukkide teine pool kasti külge liimimine, seda tegin Super Attackiga.


Georg muidugi lootis, et ma hoopis talle ilusa kasti tegin, kus ta saaks sees passida, aga no kahju küll.


Pisivigu sai mitmeid, neid ma üles loetlema ka ei hakka, ja ega neid näeb vaid väga täpsel uurimisel. Üldiselt olen tulemusega jube rahul, selline armas ranitsa mulje jääb nende paeltega. Lihtne, odav ja ilus!

2 kommentaari:

 1. Nii ilus ja korralik näeb välja, nagu poest. Vahel YouTubeis olen vaadanud sarnaseid DIYsid ja tahaks lihtsalt karjuda, et appi, kui lohakas!!! Aga sinu oma tõeliselt kena! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi, aitäh :). Osad tee-ise õpetused on tõesti sellised, et karju appi. Okei, tuli s*tasti välja, juhtub, a miks sa selle postitad siis :D.

   Kustuta