laupäev, 6. august 2016

Kuidas ise teha korduvat mustrit

Sattusin mõni aeg tagasi väga lihtsa ja loogilise meetodi peale, kuidas ise teha korduvat mustrit, näiteks oma joonistusest (link). Täna tuli see uuesti meelde ja tekkis tahtmine midagi kritseldada. Teeks blogile ühtlasi uue tausta. Jälle.

Õpetus ise on väga lihtne. Võta ruudukujuline paber ja joonista sinna mida iganes soovid. Ainuke asi - ära joonista üle ääre, st et ese ei jääks paberile poolikult.


Seejärel lõika paber täpselt pooleks. Soovitan kasutada paberinuga, mitte kääre, saab sirgema lõikejoone.


Nüüd vaheta paberitükid ära


ja teibi tagant kinni. Oluliselt närvesäästvam on kasutada väikesi tükke, mitte pikka riba, mille kinnitamise ajal lähevad paberid kindlasti paigast ära.


Nüüd lõika paber uuesti pooleks, aga teistpidi (tekib neli väikest ruutu).


Ja vaheta paberid taas ära ning teibi kinni.


Nüüd joonista täis keskele tekkinud tühi ala.


Algne ingliskeele õpetus räägib nüüd, et kopeeri seda ja pane tükid kokku. Jah, nii saad ka korduva mustri, aga mis sellega peale hakata? Mina skännisin arvutisse ja Photoshopi abiga kaotasin ära lõikejooned, mis siiski paistma jäid, ning tegin tausta puhtaks valgeks, sest skännitud paber on toonilt ikkagi hallikas, mitte täiesti valge, ja - voila!


Tegin faili mõõtmed väiksemateks ja saigi blogile taust valmis. Arvutis on muidugi ka palju lihtsam mustrit kordama panna.


Proovige järele, täitsa lõbus on :). Võiks lausa väikese ülekutse teha: igale blogile omajoonistatud taust! Originaalne ju!

8 kommentaari:

 1. Hmm, kohe kahju, et ei näe seda meistriteost. Ma nägijana olin ka ikka suur nokitseja ja katsetasin palju erinevaid asju, väga äge oli. Kas Sa ei viitsiks mulle mingisugust omanäolist ja silmaköitvat tausta blogisse teha? :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No meistriteosest on asi kaugel :D, aga ma võin sulle kirjeldada, et joonistasin musta tintekaga pintsleid ja pliiatseid läbisegi.
   Su pakkumine on vahva, võin küll sulle proovida joonistada midagi :). Kirjuta mulle (riinakerm@gmail.com või fbs Riina Padar) mis sulle meeldiks.

   Kustuta
 2. Mhmh, kohe lähen kirjutan ;)

  VastaKustuta
 3. Tohutult hea mõte! Ainult, et kuidas küll saada inspiratsiooni selleks, mida küll joonistada? Mõtted liikusid hetkeks isegi selles suunas, et ka endale midagi nii ägedat teha, aga mõne minuti pärast loobusin, mõtete puudumise tõttu :D

  VastaKustuta
 4. PS.Oli ka aeg sul blogida, ma juba mitmeid kuid ootasin aga uut postitust.. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuule jah.. :D päris pikka aega pole midagi kirjutanud. Ise täitsa nautisin kohe postituse tegemist :).

   Ei ei, ei loobu midagi! Mul oleks nii äge vaadata, mis teised teevad minu postitusest innustatuna. Aga kui sul ideid vaja, siis sinu blogile mõeldes tulid kohe linnud pähe. Sobiks ju hästi :).

   Kustuta
  2. Hmm, linnud sobiks vist tõesti..püüan paari päeva jooksul ära teha. Siis nii või teisiti tüütan sind ja kirjutan sulle, et arvutialast abi saada (photoshop pole mul kuigi hea sõber). :D

   Kustuta
  3. Ma aitan hea meelega :).

   Kustuta