reede, 16. juuni 2017

Maalipraktika

Tegin paar nädalat tagasi maalipraktika ära, mis mul I kursuse lõpus tegemata jäi, sest selleks ajaks oli kõht juba nii suur ja jaksu veidi vähevõitu. Praegu mõeldes ega polekski väga võimalik olnud maas istudes maalida. Ja siis sealt maast kuidagi püsti saada.. vedas, et kool mulle ikka ilusti vastu tuli.

Aga mida maalipraktika endast üldse kujutab? Väga lihtne: maalimine vabas õhus ehk vabaõhumaal ehk plein air ehk plenäärmaal (esimest korda näen ja kuulen sellist varianti, suht jube). Maalida tuleb koha peal otse looduses. Väga rikastav mitmes mõttes, aga halva ilmaga ei ole kuigi mõnus nagu meil tol nädalal ka ette tuli. Ühel päeval ma lausa panin talvejope jälle selga. Kasutada võis nii akvarelli kui ka akrüüli, aga kuna akvarelliga tuleb natuke vähem asju kaasas tassida, siis tegin kõik tööd ikka nende värvidega. Esimese kursuse maalipraktika on linnas, järgmistel aastatel on väljasõidud kusagile.

Kuna ma tervet nädalat kohal käia ei saanud, siis hakkasin juba varem pihta, et kümme tööd ikka kokku saada. Hädapärast kasutasin ära ka paar aastat tagasi supilinnapäevadel tehtud vabaõhumaalid, mida natuke nüüd täiendasin. Naljakas on see, et need tööd on hoopis teistsugused, kuigi ma pole vahepeal üldse akvarelli teinud. Kogu väljapanekule andsid need kaks natuke teistsugust nooti ka juurde. Maalisin Viljandis, suvilas, kooli ümbruses, Tartu botaanikaaias, Emajõe ääres ja Tamme-Lauri tamme.Kui ma kooli esimesel aastal tundsin, et ma ei oska akvarelliga üldse midagi teha, no lihtsalt ei tule välja, siis nüüd oli kuidagi teistmoodi. Mõne tööga olin täitsa rahul. Nt on minu lemmikud botaanikaaias tehtud roosa puu ja Turu sild.
Hindamine oli arvestuslik, kuid õpetaja ütles meile siiski ka hinded, mis ta oleks pannud. Mina oleks B saanud, sest osad motiivivalikud olid natuke jamad ja mõnes kohas valguse-varju kontrastid kehvad jms. Endaga jäin aga rahule. Isegi kahju, et läbi sai nii ruttu. Korraks sain koolimaitse suhu ja juba jälle vsjoo. Küll aga loodan ma väga, et jõuan ja tahan suvel kätt soojas hoida. Mingi kibelemine on nüüd kogu aeg sees.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar